W dniu wczorajszym 2 listopada 2019r. odbył się ostatni Męski Różaniec kończący Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, które rozpoczęło się w lipcu i trwało pięć miesięcy. Inicjatywa ta była odpowiedzią na prośbę Matki Bożej z Fatimy. Mężczyźni w wielu miastach Polski przyłączyli się do tej akcji.

Opole także wzięło udział w Męskim Różańcu. Panowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca spotykali się o godz. 8:00 rano w Katedrze, skąd po Mszy Św. udawali się przemarszem pod Kościół Matki Boskiej Bolesnej i odmawiali wspólnie różaniec.  W czasach, w których Chrześcijaństwo jest prześladowane, a wizerunek Najświętszej Maryi Panny publicznie obrażany, mężczyźni nie mogli zostawić prośby Matki Bożej Fatimskiej bez odzewu.

Punktem honoru było spełnienie Jej prośby.  Wiele lat temu polscy husarze walczyli o naszą Ojczyznę, a na swojej zbroi posiadali ryngraf z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny, co sprawiało, że byli niezwyciężeni.

Dzisiaj to my walcząc z różańcem w ręku musimy zadbać o przyszłość naszych rodzin i naszego kraju.  Następny Męski Różaniec rusza w pierwszą sobotę maja 2020 roku. Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn!

Pierwszy Męski Różaniec – Lipiec 2019

Piąty Męski Różaniec – Listopad 2019

MĘSKI RÓŻANIEC

Męski różaniec Opole 02.11.2019r.

Gepostet von O-Polscy Mężczyźni am Sonntag, 3. November 2019

Foto Matka Boska Fatimska : Mazur.catholicnews.org.uk