W związku z wprowadzeniem zasad bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych „Opolska Modlitwa o Pokój” zostaje przeniesiona.

W kościele może przebywać wyłącznie 5 osób . Natomiast chcemy zachęcić wszystkich chętnych, aby Adorowali Najświętszy Sakrament 7 kwietnia i jeśli to możliwe podjęli post o chlebie i wodzie w intencji ustania epidemii oraz o pokój w ojczyźnie.

POKUTA POKUTA POKUTA to słowa anioła z Fatimy
Proponujemy, aby łączyć się w kilka osób i w formie sztafety Adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (każda osoba 1 godz).

Nie wolno nam tłumnie zbierać się w kościołach, ale możemy modlić się w kościołach przed żywym Bogiem, który jest w Najświętszym Sakramencie. W dniu dzisiejszym, gdy wszedłem do kaplicy adoracji byłem sam, nikogo nie był w środku. Był tam osamotniony Pan Jezus w Hostii.

Gdy spojrzałem na Monstrancję, pierwsze co mi przyszło do głowy to, to że wszyscy siedzą przed telewizorami i oglądają filmy na youtubie, a żywy Bóg, którego prosimy aby nas uratował od epidemii jest osamotniony w pustej kaplicy.

Dlatego zachęcamy do postu i modlitwy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem 7 kwietnia, a tym którzy z powodu pracy lub innych przyczyn nie mogą się przyłączyć do tej inicjatywy 7 kwietnia zachęcamy do wybrania dowolnego dnia i adorowania Pana Jezusa w powyższych intencjach. Tych, którzy nie mają możliwości wyjścia do kościoła zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu i podjęcia postu.

W komentarzach i po liczbie wyświetleń widać ile osób ogląda wypowiedzi księży oraz kazań na youtubie. Nie neguję tego ponieważ sam słucham wielu kazań dobrych kapłanów przez Internet. Ale żadne mądre myśli nie zastąpią spotkania z żywym Bogiem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Bo przecież wszystkie te kazania mają nas skierować właśnie do Pana Jezusa, a nie go zastąpić.

Maryja w wielu objawieniach na całym świecie już nam wszystko przekazała i nadszedł czas na konkretne działania.

Nie sztuką jest słuchać najlepszych trenerów przed ekranem komputera, sztuką jest wykonać konkretny plan treningowy, który przyniesie nam zwycięstwo. Tak można w prosty sposób porównać to do sportu.

Nie potrzeba 100 ani 50 wystarczy dwóch.

„GDZIE DWÓCH LUB TRZECH GROMADZI SIĘ W MOJE IMIĘ , TAM JESTEM POŚRÓD NICH”