Męska Modlitwa ma zaszczyt organizacji peregrynacji figury Matki Boskiej Fatimskiej w Opolu. Figura Maryi była już między innymi w Krakowie, Gdańsku, Rzeszowie, Lodzi, Świdnicy i innych miastach, a tym razem trafi do Opola.

W prezbiterium świątyni będą ustawione dwie kolumny. Na wyższej kolumnie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, a na niższej będzie wystawiona figura Matki Boskiej Fatimskiej. Pomysł ten został zaczerpnięty ze snu św. Jana Bosko, w którym święty widział ratunek dla Kościoła w czasach wielkiej burzy. Ratunkiem w tym ciężkim czasie ma być zakotwiczenie Kościoła przy dwóch kolumnach, jedną z nich większą jest Najświętszy Sakrament, a drugą jest Niepokalana Dziewica Maryja.

Celem tej inicjatywy jest zjednoczenie wspólnot tak, aby w październiku tego roku w czterech parafiach na terenie Opola  odbywała się sztafeta różańcowa przed Najświętszym Sakramentem oraz przed figurą  Matki Bożej Fatimskiej. Każda z parafii będzie gościła Maryję przez tydzień. W tym czasie dana wspólnota wraz ze wszystkimi chętnymi, którzy chcą wesprzeć ten szturm różańcowy na niebo, codziennie będzie modlić się czterema częściami różańca.

„Lecz wtedy zobaczyłem, jak nagle z ciemności i wzburzonego morza wyłaniają się w górę dwie wspaniałe, świetlane kolumny. Nad pierwszą dojrzałem u góry unoszącą się ogromną, jaśniejącą Hostię, a na szczycie kolumny zobaczyłem tablicę z napisem „Salus Credentium” (Ratunek dla wierzących). Na drugiej, nieco mniejszej dojrzałem u góry statuę Niepokalanej Matki Bożej – Maryi oraz tablicę z napisem: „Auxilium Christianorum” (Wspomożenie chrześcijan).”

Fragment snu świętego Jana Bosko

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia szturmu różańcowego na niebo w tym ciężkim czasie dla Kościoła, Polski i świata. Nie raz w historii modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem uchroniła całe państwa, miasta i wspólnoty od nieszczęścia, zarazy i wojen. Zachęcamy także chętnych do podjęcia postu oraz pokuty w intencji pokoju dla ojczyzny, jedności i ochrony dla naszych rodzin  oraz o siłę i światło dla kapłanów.

Wielkie podziękowanie dla Ks. Biskupa Andrzeja Czai za zgodę i błogosławieństwo nabożeństwa różańcowego oraz dla proboszczów, którzy zgodzili się przyjąć Maryję pod dach swojej parafii w czasach, gdy wielu Ją odrzuca i zapomina o jej wielkim wstawiennictwie.

“Matko Boża, zjednocz serca Polaków, abyś Była bardziej znana i miłowana, aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”.

 

Plan Peregrynacji i sztafety różańcowej (po kliknięciu na daną parafię pojawi się plan):

1 Parafia bł. Czesława w Opolu, ul. Hallera

2 Parafia pw. św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach

3 Parafia Katedralna p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu, pl. Katedralny 2

4 Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, plac Kopernika, Opole