22.04.2022  Została  otwarta Kaplica wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Opolu.

Kaplica, tak długo oczekiwana przez opolan, została poświęcona przez Biskupa Andrzeja Czaję. Poświęcenie nastąpiło po inauguracyjnej mszy świętej, która odbyła się w parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu. Cieszymy się, że projekt Męskiej Modlitwy „Tu Bije Serce Opola”, który trwał półtora roku, zakończył się powstaniem Kaplicy wieczystej Adoracji. Wiele Parafii brało udział w tym projekcie nocnych Adoracji i wielu ludzi modliło się w nocy, aby taka kaplica powstała w naszym mieście. Modlitwa nocna przed Najświętszym sakramentem została wysłuchana i w ekspresowym tempie, jak na tak wielkie dzieło, Pan Jezus obdarzył nas przywilejem możliwości przebywania w Jego obecności 24 godziny na dobę.

Mężczyźni z Męskiej Modlitwy bardzo chcieli podziękować biskupowi Andrzejowi Czaja za wysłuchanie oraz aprobatę pomysłu stworzenia Kaplicy Wieczystej Adoracji. Chcielibyśmy podziękować także proboszczowi Parafii bł. Czesława Rafałowi Bałamuckiemu, gdzie rozpoczął się projekt „Tu bije Serce Opola” całonocnych adoracji Najświętszego Sakramentu oraz kapłanom z bł. Czesława, którzy dzielnie trwali przed Najświętszym Sakramentem, nie lękając się pandemii i nie zamykając drzwi kościoła dla wiernych. Dziękujemy proboszczowi parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha za wsparcie i za podjęcie się tak wielkiego dzieła jak otwarcie kaplicy adoracji. Dziękujemy Ojcu Lo Feudo za słowo głoszone przez ponad dwa miesiące w opolskich parafiach oraz za niezłomnego ducha, który obudził ludzkie sumienia do adorowania Pana Jezusa. Nie byłoby możliwości zrozumienia Ojca Lo Feudo bez pomocy siostry Edyty ze zgromadzenia sióstr Kamilianek w Opolu, która dzielnie tłumaczyła każde słowo naszego gościa z Argentyny. Na koniec dziękujemy wszystkim proboszczom, w których parafiach odbywała się całonocna Adoracja Najświętszego sakramentu oraz tym, w których Ojciec Lo Feudo głosił słowo.

Na szczególe podziękowania zasługują koordynatorzy blokowi: Anna Bojanowska, Piotr Brzeżański, Małgorzata Nocoń i Barbara Trzmielewska, którzy wykonali tytaniczną pracę i bez nich nie byłoby możliwe zebranie ponad 400 osób do sztafety adorujących Pana Jezusa dniem i nocą. Koordynatorzy godzinowi także wykonali nie mniejszą pracę, za co należą im się wielkie podziękowania.

Serdecznie zapraszamy chętnych do podjęcia sztafety adoracji, gdyż jeszcze możemy wspomóc to wielkie dzieło poświęcając Panu Jezusowi jedną godzinę w tygodniu. Prosimy o wybieranie godzin, w których jest minimalna liczba osób wpisanych w tabeli (maksymalna liczba osób zapisanych w danej godzinie to 6). Do kaplicy można przyjść o dowolnej porze dnia i nocy, lecz zachęcamy do wyboru tej jednej godziny w sztafecie😊 Naszym celem jest sprawić, aby wszystkie pola czerwone i żółte zmieniły się w zielone😊

Zapisywać się można na stronie Parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha (link poniżej
https://parafianagorce.pl/adoracja.php

Foto pobrane z (opole.gosc.pl)