Jeśli nie wiesz jak odmawiać Różaniec Święty i nie wiesz jak zabrać się do Nowenny Pompejańskiej to trafiłeś idealnie. Zamieszczone na tej stronie modlitwy oraz instrukcje jak zabrać się do poprawnego odmawiania modlitwy różańcowej pomogą ci w prosty sposób zrobić to poprawnie.

Możesz pobrać wszystkie modlitwy w formie mp3 . Zacznij  odmawiać różaniec  lub inne modlitwy np: w aucie, w drodze do pracy, w autobusie lub podczas wysiłku fizycznego, gdy uprawiasz sport.

Oczywiście najlepszym miejscem do odmawiania różańca jest zaciszne miejsce w domu lub w kościele przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast jako mężczyzna wiem, jak jesteśmy zapracowani i nie zawsze uda nam się znaleźć czas w ciągu dnia na modlitwę w przeznaczonym do tego miejscu. Dlatego zachęcam, aby odmawiać różaniec np. w aucie gdy jedziemy do pracy ponieważ wtedy mamy na to czas, który zwykle marnujemy denerwując się na innych uczestników ruchu 🙂

Dodatkowo odmawianie  Różańca Świętego w miejscach, gdzie jest szum i zgiełk jest bardzo problematyczne ponieważ wszystko zaczyna nas rozpraszać. Więc odmawiając modlitwy, które słyszymy na słuchawkach jednocześnie odcinają nas od szumów miasta i innych miejsc publicznych np. bieżnia na siłowni, gdzie akurat leci głośna muzyka.

Pliki są do pobrania ponieważ z doświadczenia wiem, że korzystając z youtube zawsze znajdzie się miejsce w którym aktualnie nie ma dostępu do internetu i robi się problem.

1) Modlitwa do Świętego Michała Archanioła (Męska Modlitwa)

 

2) Różaniec Święty Tajemnice Bolesne (ks. Michał Anderko)

3) Różaniec Święty Tajemnice Chwalebne (ks. Michał Anderko)

4) Różaniec Święty Tajemnice Radosne  (ks. Michał Anderko)

Różaniec Święty instrukcja

(Pobrane z  http://roze-bernardyni.blogspot.com/)

 

Modlitwa o dar męstwa, umiejętności, mądrości…:

5) Litania do Ducha Świętego (pobrane z “Dom Modlitwy TV”)

 

 

Jeśli masz problem w życiu, który jest nie do rozwiązania, a ludzie rozkładają ręce to czas na potężną Nowennę Pompejańską. Nie jest to modlitewka, tylko ciężka praca przez 54 dni. Każdy, kto ma wielką determinację może w konkretnej intencji podjąć to wyzwanie. Jest wiele świadectw ludzi, którzy wyprosili wielkie łaski, które były po ludzku nie możliwe np. uzdrowienie z ciężkiej choroby.

Musimy się jednak nastawić, że podczas odmawiania tej nowenny wszystko będzie nam nagle przeszkadzać w modlitwie i nie możemy zwątpić w trakcie. Choćby nie wiem co się działo, gdy się rozpocznie Nowennę Pompejańską trzeba dotrzymać do końca, mimo wszelkich przeciwności. Oto jedno ze Świadectw:  https://www.youtube.com/watch?v=ibvVeml0Voo

 

 

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

 

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami  Światła. Przed rozpoczęciem różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:

Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez  upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

 

Każdy, kto daleko był od Pana Boga i choćby popełnił najcięższe grzechy, ale szczerze za nie żałował, ma szansę powrotu do Jezusa.

Koronka do Bożego miłosierdzia jest modlitwą codzienną, którą należy modlić się za osoby konające, chore oraz za zatwardziałych grzeszników.

Jeśli szczerze się modlimy koronką Bożego Miłosierdzia jesteśmy wstanie wyprosić wszystko, o co prosimy, jeśli jest to zgodne z wolą Boga.

Modlitwę można odmawiać o każdej porze, a szczególnie o godzinie 15:00 w godzinie miłosierdzia.

 

6) Koronka do Bożego Miłosierdzia (Kanał youtube “Bóg Jest Miłością”)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                     Dodatkowe   Modlitwy

 

 Pod Twoją Obronę (Pobrane z kanału youtube Jerycho)

 

8) Bogarodzica (Pobrane z kanału youtube Jerycho)

9) Ojcze Nasz po aramejsku